מראות לחניון – שימושים ויתרונות

מראות לחניון מיועדות להתקנה בצמתים ומעברים בתוך רחבי החניון. המראות משמשות להגדלת שדה הראיה ומאפשרות נסיעה בטוחה בחניון. מראה פנורמית היא מראה, שחזיתה עגולה וקמורה. תכונה זו מקנה למראה הפנורמית הגדלה והרחבה של שדה הראייה. ככל שהמראה תהיה גדולה יותר, כך שדה הראייה שישתקף בה יהיה רחב יותר.

סוגי המראות

היכן מתקינים מראות לחניון?

ניתן להתקין מראות פנורמיות בכל מקום בו שדה הראייה קטן הדורש את הגדלתו.

  1. בצמתים בחניון – צמתים בחניון עלולים להיות חדים וצרים במיוחד. השימוש במראות פנורמיות הוא פתרון מצוין להרחבת שדה הראייה, כך שנהג שמגיע מכיוון מסוים יוכל לראות מה קורה מכל הכיוונים לפני שיחצה את הצומת. בייחוד כאשר מדובר בחניון רב קומות בו תנועת הרכבים גובה יחסית.

 

  1. בין מפלסים – סיוע של מראה פנורמית לחניה בין מפלסים יכולה להפחית משמעותית את כמות התאונות בחניון. חניונים מטבעם הם מקום קטן, צפוף ועמוס ברכבים חונים, רכבים נוסעים והולכי רגל. ישנם מקומות רבים בתוך החניון בהם לא ניתן להבחין ברכב המגיע מהכיוון השני ובמקרה שלנו מדובר כאשר רכב אחד יורד מהמפלס ורכב שני שרוצה לעלות או להפך. דבר זה עלול לגרום לתאונה. במקרים כאלו, מראה פנורמית לחניון משמשת להרחבת שדה הראייה של הנהג. כמו כן, קיימים עוד מגוון רחב של אביזרי בטיחות לחניונים כגון מעצורי חניה, מגני קיר לחניון ועוד.
  1. בכניסה ויציאה מהחניון – אזור הכניסה, ובמיוחד היציאה מהחניון, עלול להיות אזור מסוכן מאוד, עם פוטנציאל נוראי לתאונות, שכן, פעמים רבות אנו יוצאים מהחניון למדרכה בה נעים הולכי רגל, או ישירות לכביש (לעיתים גם כביש סואן). לכן, רצוי להתקין מראה פנורמית באזור זה, על מנת לאפשר יציאה בטוחה מהחניון.

הדרכה על סוגי מראות פנורמיות

נגן וידאו אודות סוגי מראות פנורמיות

סרטון הוראות התקנה מראות פנורמיות

נגן וידאו אודות הוראות התקנה מראות פנורמיות

לסיכום

המראות הפנורמיות יכולות לסייע בהמון מקרים ובמקומות שונים על מנת להרחיב את שדה הראייה ובכך למנוע תאונות של ממש. העלות של המראות לרוב לא יקרה במיוחד אך התועלת שלה יקרה מפז בייחוד כאשר מדובר בחיי אדם.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

השארת תגובה