מעצורי חנייה עוזרים לשמור על הסדר בחניון

מעצורי חנייה הם פסים אשר מוצבים בחלקה הפנימי של החנייה ומסמנים לנהג החונה את קצה גבול החנייה באופן וויזואלי ופיזי. כאשר נהג מחנה את רכבו בחניה הוא “מרגיש” שגלגליו נתקלים במעצור ובכך מעצור החנייה מסייע לנהג לדעת שהוא הגיע לקצה החניה.

סוגי מעצורי חנייה

למה נועדו מעצורי חנייה?

כאמור, סטופר לחניה או מעצורי חנייה (אותו מוצר רק בשם אחר) הינו מוצר המיועד לסייע לנהג להחנות את רכבו בחניה, אך לא רק…

שימוש במעצורי חניה בחניון יתרום למראה הוויזואלי של החניון, לשמירה על הסדר, השארת נתיבי התנועה הראשיים פנויים וכן יסייע במניעת פגיעה של רכבים בתשתיות החניון וברכבים עצמם.

בלגן בחניון יכול לבוא לידי ביטוי בכמה אופנים: למשל רכבים החונים בחנייה כפולה ומבזבזים לשווא מקומות פנויים.
רכבים אשר בולטים ממקום החנייה שלהם כלפי נתיב הנסיעה בחניון, שגם כך לרוב צפוף דיו, וכך חשופים לפגיעת המכוניות נוסעות בו ובנוסף מפריעים לנסיעה במעבר ולתמרון של המכוניות האחרות.
יכול להיווצר מצב הפוך בו המכוניות צמודות מדי לפנים החנייה ואז עלולות להיפגע, לפגוע ולגרום נזק לקירות, עמודים או עצמים אחרים כמו ארונות חשמל, מזגנים וכיו”ב. בנוסף, מכוניות צמודות מדי אינן מאפשרות מעבר של הולכי רגל וכן הלאה.

בחניות הממוקמות בסמוך למדרכות, מעצורי חנייה ימנעו מהרכבים להיתקע ולשפשף את הפגוש בשפת המדרכה. בנוסף יוסיפו מרחק בטחון בין הרכבים המחנים לבין הולכי הרגל במדרכה. מעצורי חנייה בחניון יסיעו לנהג להתמקם ולהחנות את הרכב במרכז החניה ובקצה המיועד בתוך תא החנייה.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מעצורי חנייה:

  • מעצור חנייה מפלסטיק: אורכו 180 ס”מ, רוחבו 15 ס”מ וגובהו 10 ס”מ. מעצור חנייה מפלסטיק הוא העמיד והאיכותי ביותר ממגוון מעצורי החנייה המשווק מכיוון שהוא אינו נשחק או מתפורר לאורך זמן (בעת שימוש סביר כמובן.). על כן, כל הרוכש אותו יקבלו עבורו גם שלוש שנות אחריות!.
  • מעצורי חנייה מגומי ממוחזר: מידותיו זהות למעצור מפלסטיק הנ”ל, וכן מדובר במוצר איכותי ועמיד. חסרונו אל מול מעצור חנייה מפלסטיק הוא במחיר גבוה במעט וכן מעצור חנייה זה מסופק עם אחריות לתקופה של שנה בלבד.
  • הסוג השלישי והאחרון הוא מעצור גלגל, מידותיו הן: 50 ס”מ אורך, 16 ס”מ רוחב ו10 ס”מ גובה וצבעו שחור צהוב. בכל חנייה יש להציב שני מעצורים, אחד לכל גלגל. כמובן שיש להתאים את רוחב מעצורי הגלגל לרכב המחנה. על כן מוצר זה לרוב מתאים לשימוש בחניות פרטיות בהן מחנה סוג רכב אחד קבוע. למעצורי גלגל שנת אחריות אחת.

סרטוני הדגמה של מעצורי חניה

נגן וידאו אודות סוגי מעצורי חניה
נגן וידאו אודות התקנת מעצורי חניה
נגן וידאו אודות עמידות מעצור חניה

התקנת מעצור חנייה

את מעצורי החנייה מומלץ להתקין במרחק של כ-60 ס”מ עד 100 ס”מ מהגבול הפנימי של תא החנייה. מרחק זה משתנה על פי גודל החנייה הנתון וכמובן גודלו של כלי הרכב המחנה ומרחק קצה הגלגלים ועד קצה הפגוש. כאשר מדובר בחניון של רכבים מזדמנים ולא ניתן להתאים את המרחק לכל רכב בנפרד, מומלץ לקחת את כלי הרכב הגדול ביותר ולהתקין את מעצורי החניה בהתאמה אליו ולתנאים בחניון.

לדף הוראות התקנה – לחצו כאן

אם יש לכם כמה שאלות נוספות על מעצור חנייה לרכב או שתרצו להתייעץ אתנו בכל נושא הקשור לבטיחות בחניון, נשמח לעמוד לשירותכם תמיד.

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

2 תגובות
  1. ליאור הגב

    היי
    האם אני יכול להתקין את המעצור בעצמי או שחייב מתקין?

השארת תגובה